* Безплатна доставка на всички онлайн поръчки над 300 лв.

Количка

* Безплатна доставка на всички онлайн поръчки над 300 лв.

Пролетна грижа за тревния килим

Време за четене: 10 мин.

След дългите зимни месеци, тревният килим има нужда от грижа и възстановяване. Пролетните грижи за моравата ще приведат тревата в идеална форма за месеците, когато ще сме навън и ще й се наслаждаваме. Следвай стъпките, които ти препоръчваме и ще имаш красива и здрава морава.

Аерирай

Аерирането на моравата прави чудеса за почвата, защото позволява на тревата да диша и да става все по-силна.

Основната полза от аерирането на тревата е, че то подобрява дренажа на почвата, което от своя страна е много полезно за растежа на нова трева.

Аерирането позволява да освободиш тревния килим от изсъхнала трева и мъхове. Така ще изчистиш натрупванията върху почвата и ще стимулираш регенеративната способност на тревата.

undefined

Натори участъците

Натори равномерно аерирания терен с комплексен тор СТАРТ при норма 20 г/м2. Наторяването преди засяване (февруари - май или септември - октомври) осигурява необходимите хранителни вещества за добър старт на тревните смески, подобрява кълняемостта, допринася за формирането на здрава коренова система и спомага за образуване на плътен и изравнен тревен килим.

Посей тревните семена

Ако има дупки в тревния килим, пролетта е времето да ги попълниш с регенерираща тревна смеска ЛАКТОФОЛ RESTART – комбинация от бързорастящи, сгъстяващи и издръжливи сортове треви, подходящи за попълване на дупки в съществуваща тревна площ или за общо освежаване и сгъстяване на тревния терен. След окосяване и аериране на съществуващата трева, разпръсни тревните семена и ги прилепи към почвата чрез валиране.

Покрий терена с почва и валирай

Покрий семената с почва и валирай добре терена с валяк, за да прилепиш семената към почвата. Внимавай да не натискаш прекалено силно, за да не пречупиш семената. Можеш да заложиш няколко хранилки за птици на разстояние от новозасятия терен. Това ще предпази семената от крилатите гости в твоя двор.

Полей обилно на лека струя

Полей обилно с вода на лека струя, за да не отмиеш семената от почвата. Поливай 1-2 пъти дневно тревния килим докато достигне височина 10см. След второто окосяване се върни към нормален режим на поливане на тревата.

Борба с мъха

Най-успешният начин за борба с мъха е подобряване на условията за растеж на нова трева. Затова препоръчваме два пъти годишно (през пролетта и есента) аериране на тревата, за да не позволява на почвата да се сбива.

Поливай я редовно, но не заблатявай терена.

За всяко единично косене, коси тревата най-много с 1/3 от размера й. Това не само ще я заздрави, но и ще й помогне да се пребори сама с много от плевелите.

Направи няколко подхранвания с тор с антимъх ефект ЛАКТОФОЛ, който спомага за отстраняването на мъха от тревните площи, подхранва тревния килим и предпазва от образуване на нов мъх.

0