Издръжлив компостер с голям капацитет от 900L за компостиране на органични отпадъци от къщата, градината и парцела.
• капацитет: до 900L компост,
• черен цвят,
• заема малко място + лесен за транспортиране,
• устойчивост на атмосферни условия (+ устойчивост на замръзване),
• посветен на събирането и компостирането на биоразградими отпадъци,
• голям отвор за пълнене на контейнера - отгоре,
• място за удобно отстраняване на готовия компост - подход отпред,
• има малки вентилационни отвори по стените на компостера (правилна циркулация на въздуха),
• просто, самостоятелно сглобяване,
• позволява управлението и повторната употреба на значително количество компостируеми материали.
Компостните бактерии, отговорни за получаването на компостен тор, изискват подходяща влажност, вентилация и засенчване, за да работят най-добре. Компостерът, изработен от устойчив материал, отговаря на всички необходими условия за получаване на най-добрия, зрял компост.
Благодарение на лесния за сглобяване контейнер за компост можеш лесно да започнеш процеса компостиране и да получиш отличен, естествен тор за по-късна употреба в твоята градина или парцел
Материалът, използван в компостера, перфектно изолира топлината, ускорявайки компостирането. Устойчив е на атмосферни условия - всесезонен компостер. Характеризира се с дълъг експлоатационен живот, което позволява да се наслаждаваш на собствен компост в продължение на много години.
Правилната циркулация на въздуха (вентилация на компостния материал) допринася за получаването на добър компост. Компостерът разполага с оптимална система за аериране и вентилация на компоста, която подобрява и стабилизира процесите на микробиологично третиране на остатъците.
Как да подредите остатъците за компостиране?
Органичните отпадъци, предназначени за компостиране, трябва да се смесват по подходящ начин. Мокрите материали трябва да се смесват със сухите, а грубите отпадъци да се смесват с фините. Не е нужно да поставяте компоста на слоеве, просто изхвърлете остатъците директно в компостера. Не забравяйте, че дъното на компостера трябва да е в контакт с почвата. Компостерът има една голяма клапа за пълнене и място за лесно изваждане на компоста (отпред).
Какво може да се компостира и какво не трябва да слагаме в компостера?
Биологични отпадъци като остатъци от плодове и зеленчуци, растителни остатъци, натрошени яйчени черупки, утайка от кафе и чай, клонки от жив плет, пръст от саксии и сандъчета, изхабени цветя, листа, окосена трева, надземни части от плевели, непечатана хартия и слама и сеното също са идеални за компостиране.
Животински продукти като: месо, кости, млечни продукти; в компостера не трябва да се поставят градински растения, заразени с фитопатогени, отпадъци, отпадъци от прахосмукачки, животински екскременти, импрегнирана дървесина.
За ускоряване на компостирането в компостери и компостни торби е препоръчително да се използват препарати с компостни бактерии.
Дължина: 114.6мм
Ширина: 114.6мм
Височина: 116.5мм